Výlety do okolí

Nejvyšší bod Lužických hor (L1) na vrcholu hory Luž leží ve výšce 793 m n.m. Výlet není dlouhý, je ovšem nutné absolvovat poněkud náročnější výstup po cestě lemující úpatí. Odměnou je však výhled jak na českou, tak i na německou stranu hranice.
! I v letě tu bývá chladno a větrno !

Přehrada Naděje je cílem mnohých ubytovaných ještě v den příjezdu díky tomu, že je blízko penzionu a cestu k ní si lze asi o polovinu zkrátit autem. Nabízí zejména v nejteplejších měsících možnost koupání (i přesto spíše pro otužilé). Cestu lze zdolat dvěma způsoby – po turistické cestě nebo oklikou po silnici (zákaz vjezdu pro auta).

Výrazně zbarvený pramen je vzdálen asi 200 m od parkoviště. Od penzionu sem lze dorazit i „vrchem“, kdy se ovšem výlet o pár km prodlouží. V bezprostřední blízkosti se nachází socha sv. Jana Nepomuckého.

Ledová jeskyně je unikátním přírodním prvkem na našem území. Jedná se o puklinovou jeskyni, ve které se díky nízké teplotě a vysoké vlhkosti vyskytuje led celoročně. Pro turisty je uzavřena, proto je možné využít pouze pohledu přes zamřížovaný vstup.

Hvozd neboli Hochwald je 750 m vysoká hora, která je charakteristická svým hřebenem, který je lemován česko-německou hranicí. Pro absolvování výletu na Hvozd je vhodné vyrazit na kole, pěšky nebo se přiblížit autem. Na vrcholu hory se nachází rozhledna.